فهرست مطالب

عوارض بوتاکس بعد از چند سال

عوارض بوتاکس بعد از چند سال و در دراز مدت چیست؟
بعضی زیباجویان از ما درباره ی خطرات تزریق بوتاکس در بلند مدت می پرسند.  بعضی ها حتی به اشتباه فکر می کنند تزریق بوتاکس مثل مواد مخدر اعتیاد و عوارض می آورد! می خواهیم با نگاه علمی و تجریبات پزشکان و زیباجویان میزان درستی و چرایی این تصورات رو بررسی کنیم. 

در این مطلب، درباره ی عوارض تزریق بوتاکس ارزان قیمت فله ای صبت میکنیم. تعدادی از نظرات ارسالی کاربران رو نیز مشاهده خواهید کرد. با ما همراه باشید.  

جشنواره تخفیف زیبایی و لیزر، دستگاه لیزر مدیواستار (اسکلپیون) 2024

مشاوره رایگان با پزشک، کلیه ایام هفته

22612171_021  22612108_021

09027610748

instagram پیج مرکز تخصصی زیبایی قلهک

instagram پیج تخصصی لیزر موهای زائد

instagram نمونه کارهای زیبایی

برای ورود به پیج اینستاگرام روی لینک مربوطه کلیک کنید

عوارض بوتاکس صورت

عوارض بوتاکس صورت

خیلی ها از عوارض بوتاکس شکایت دارند. بعضی از این عوارض کوتاه مدت و موقتی هستند و خود به خود رفع می شوند. اما برخی دیگر تا زمانی که اثر بوتاکس در بدن باقی است مایه دردسر هستند.
جدا از اینکه مقصر اصلی کیست یا چیست، شایع ترین عوارض بوتاکس صورت عبارتند از:

 • افتادگی پلک 
 • کج شدن یکی از ابروها (عدم تقارن ابروها)
 • خشکی یا اشک چشم
 • سردرد و علائم آنفلوآنزا
 • مشکل در لبخند زدن (لبخند مایل) 
 • مشکلات تکلم یا بلع
 • جابجایی بوتاکس
 • بدشکلی ناحیه تزریق
 • عفونت محل تزریق
 • تاول، التهاب و درد 

عوارض بوتاکس در دو هفته اول

نکته مهم1:
عوارضی مانند سردرد، خشکی یا اشک چشم، قرمزی، افتادگی پلک تا در هفته اول عادی است. البته خیلی ها با تزریق در مراکز معتبر همین عوارض خفیف را هم تجربه نمی کنند. 
اگر عوارض فوق پس از دو هفته ادامه داشت، حتما برای درمان به پزشک مراجعه کنید. 
نکته مهم 2:
توجه کنید که عوارضی مانند عفونت را دست کم نگیرید. برخی عوارض بوتاکس تا زمانی که اثر بوتاکس در بدن باقی است درمان نمی شوند. اثر بوتاکس به طور میانگین بین سه تا چهار ماه باقی می ماند. پس از آن، آرام آرام پوست به حالت قبل باز می گردد.  

علت عوارض بوتاکس صورت در دراز مدت 

سه چهار علت اصلی برای عوارض تزریق بوتاکس وجود دارد. 

 1. تزریق غیر حرفه ای (یک آرایشگر، دستیار یا پرستار یا پزشک کم تجربه تزریق رو انجام می دهد)
 2. برند بوتاکس تقلبی، فله ای و ارزان قیمت است (ترکیبات آب و ناخالصی دارد)
 3. فرد از همان ابتدا کاندید مناسب تزریق نبوده ولی توجه نکرده. برای مثال، در دوران بارداری و یا به علت حساسیت به ماده بوتاکس
 4. فرد به رعایت مراقبت های قبل و بعد از بوتاکس توجه نکرده. 

مثالی می زنیم. ممکن است بعد از تزریق بوتاکس در معرض بخار سونا، حرارت و گرما قرار بگیرید. توجه کنید که حرارت سبب جابجایی بوتاکس و بدشکلی محل تزریق (برای مثال، عارضه افتادگی پلک) خواهد شد. 

لیست 20 دارو دشمن بوتاکس

نکته: داروهایی که در لیست فوق ذکر نشده، اغلب با تزریق بوتاکس تداخلی ندارند. ما در این لیست به دسته اصلی و زیر مجموعه های کلی اشاره کرده ایم. دقت کنید که چون لیست تک تک داروها متنوع و بلند است، حتما اسم دارو رو برای پزشک یا مرکز مطرح کنید. 

مصرف دارو قرص و بوتاکس

اثرات بوتاکس در بلند مدت

مکن است نگران بقای عوارض بوتاکس در اثر تزریق مکرر یا توقف تزریق باشید. اثر بوتاکس خیلی که بماند سه الی چهار ماه است. عوارض بلند مدت تنها در اثر اوردوز با بوتاکس سمی و تزریق بسیار ناشیانه (ورود به شبکه خونرسانی)  ظهور میکنند. عوارض عفونت و نفوذ بوتاکس در خون فقط در اثر تزریق توسط افراد ناشی و غیر پزشک بوجود آمده. عارضه کهیر و خارش پوست در بلند مدت تنها برای افراد حساس به ماده بوتاکس رخ داده. برخی افراد از همان ابتدا کاندید مناسب نیستند؛ آنها به ترکیب بوتاکس حساس بوده و نباید تزریق کنند. 
در نتیجه، اگر دکتر مجرب، برند اصل و خودتان اهل رعایت مراقبت هستید، اصلا نگران عوارض نباشید. 

اثر بوتاکس چه موقع از بین می رود؟

شما به محض تزریق بوتاکس جواب نمی گیرد. بلکه، حدود دو هفته طول می کشد تا بوتاکس جلوی ترشح ماده محرک چین و چروک و اخم (اکسی توسین Oxytocin) را بگیرد. اثرات بوتاکس برای بعضی ها سه ماه و برای برخی دیگر تا 4 ماه یا حتی بیشتر باقی است. بنابراین، اگر کسی بوتاکس نامرغوب تزریق کرده باشد، احتمال تجربه ی عوارض بلند مدت در این چند ماه وجود دارد.

چرا بوتاکس ارزان قیمت تزریق نکنیم؟

توجه کنید که بوتاکس ارزان قیمت همان عوارض است. این نمونه بوتاکس فله ای تا دلتان بخواهد در اغلب مراکز تزریق می شود. مردم به خاطر ارزان قیمت بودن و نتایج موقتی از آن استقبال می کنند. اما پس از مدتی، انواع عوارض ناخوشایند رو تجربه و از مراکز شکایت می کنند. یک نکته مهم رو فراموش نکنید: بوتاکس ارزان قیمت تاریخ تولید و انقضاء مشخصی ندارد. نکته مهمتر اینکه، شباهت بوتاکس تقلبی با اصل زیاد است؛ فقط یک پزشک، مرکز و خریدار خبره می تواند تفاوت های ریز و جزئی رو تشخیص دهد. 

تشخیص بوتاکس مسپورت اصل از تقلبی

درمان عوارض بوتاکس

گفتیم که برخی عوارض بوتاکس درمان دارند و برخی برگشت ناپذیر هستند. در صورت اوردوز با بوتاکس، احتمالا درمان موثری برای عوارض وجود نخواهد داشت.  اما سه روش طلایی درمان افتادگی پلک رو بشناسید. توجه کنید که در دو هفته اول، هرگز از پد حرارتی برای تسکین درد بوتاکس استفاده نکنید. علت این است که دو هفته اول، احتمال پخش و جابجایی به نواحی اطراف با دستکاری محل بسیار بالا است. 

پرسش و پاسخ درباره عوارض بوتاکس

در این بخش، با استفاده از نظرات ارسالی کاربران، سوالات رایج رو پاسخ می دهیم. شاید شما هم همین سوالات رو داشته باشید. 

نظرات درباره عوارض بوتاکس مصپورت

سوالی از یک کاربر را مشاهده می کنید:

          سلام. من دو هفته پیش بوتاکس مصپورت در ناحیه پیشانی و خط اخم تزریق کردم اما بعد از دوهفته در قسمت سمت راست صورتم دچار افتادگی پلک و ورم صورت شدم به دکتر مراجعه کردم و ایشون هیچ راهکاری نداشت و فقط گفت باید دوماه صبر کنم . خیلی ناراحتم ممنون میشم راهنمایی کنید.

پاسخ: ایشان می توانند مرتب پد حرارتی یا حوله گرم در محل تزریق استفاده کنند تا اثر بوتاکس سریعتر محو شود. ممکن است پزشک قطره مخصوص تجویز کنند. به موازات از بین رفتن اثر بوتاکس در بدن، افتادگی پلک به تدریج برطرف می شود. توجه کنید که این عارضه اغلب در اثر تزریق غیر حرفه ای یا عدم رعایت مراقبت ها ایجاد می شود. 

نظرات درباره عوارض دیسپورت

سوال ارسالی از یک کاربر:

          سلام من ديسپورت تزريق ميكردم و اخرين بار خرداد ١٤٠١ بود پلك راست من افتادگي پيدا كرده
راهي براي بهبود هست ايا اين حالت به خاطر تزريق ديسپورت بوده؟

پاسخ: تجربه مراکز تزریق بوتاکس نشان می دهد که دیسپورت حتی مارک اصل گزینه مناسبی برای نژاد ایرانی نیست. عوارض سردرد و افتادگی پلک یا کج شدن ابروها با تزریق دیسورت مکرر اتفاق افتاده. بهتر است به جای دیسپورت، مصپورت ایرانی اصل به صورت حرفه ای تزریق کنید. در اینجا، احتمال تزریق غیر حرفه ای یا تزریق دیسپورت تقلبی بالا است. دیسپورت اصل در ایران کمیاب است. دیسپورت ارزان قیمت بیشتر تقلبی است تا اصل! 

نظرات درباره درمان افتادگی پلک بعد از بوتاکس

دغدغه یک زیباجو را می شنویم:

     سلام وقت بخیر. من یکماه و نیم پیش ترزیق بوتاکس داشتم اول پلک راستم افتاد؛ و بعد پلک چپم و یکماه طول کشید تا رفع بشه اما حس میکنم قرینه چشمم یکم حالت انحراف پیدا کرده. جیکار باید بکنم ممنون از راهنماییتون

از این دست دیدگاه و سوال درباره ی عوارض بوتاکس زیاد به ما ارسال می شود. افرادی قبلا در جایی تزریق کرده و برای درمان عوارض به مراکز معتبر مراجعه می کنند. اگر از همان ابتدای کار یک دکتر مجرب در کلینیک و مرکز متعهد پیدا کنید، درصد عوارض ناچیز است.

 

بهترین مراکز بوتاکس در ایران 

باز هم تاکید می کنیم که برای در امان ماندن از عوارض بوتاکس انتخاب مرکز معتبر حرف اول را می زند.

شایع ترین عوارض بوتاکس در دراز مدت به یک یک دغدغه اجتماعی تبدیل شده. برندهای تقلبی زیادی در ایران وجود دارد. برای اطمینان از اصل بودن برند، فقط به یک مرکز معتبر با دکتر کاربلد نیاز دارید. ما می توانیم در زمینه معرفی بهترین کلینیک ها و مراکز بوتاکس شما رو راهنمایی کنیم.

یک مرکز بوتاکس خوب در تهران

مرکز شریعتی تهران Berkeh جزو مراکز رسمی مجوز دار از وزارت بهداشت است. این مرکز سالهاست که در زمینه تزریق فیلر، بوتاکس و ژل، لیزر و جوانسازی فعال است. تمامی برندها اصل هستند. مرکز Berkeh برند ارزان قیمت فله ای کیفیت پایین تزریق نمی کند. دسترسی آنلاین، حضوری و تلفنی از ویژگی های مرکز شریعتی است. می توانید حضوری مراجعه کرده و از زیباجویان درباره رضایتمندی آنها از دقت دکتر و پرسنل سوال کنید. با ما در تماس باشید. 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
به بالای صفحه بردن