10 نکته طلایی درباره بوتاکس صورت را بدانید

فهرست مطالب

بوتاکس صورت

بوتاکس صورت: پرسش و پاسخ های رایج درباره بوتاکس صورت و 10 نکته مهم

در مطلب زیر، به مهمترین نکات تزریق بوتاکس در صورت برای پیشانی، خط اخم، دور چشم، دور لب، دور بینی، چانه، و غیره می پردازیم. این نکات به شما کمک می کنند تا تزریق بوتاکس موفقیت آمیزی داشته باشید. 

جشنواره تخفیف زیبایی و لیزر، دستگاه لیزر مدیواستار (اسکلپیون) 2024

مشاوره رایگان با پزشک، کلیه ایام هفته

22612171_021  22612108_021

09027610748

instagram پیج مرکز تخصصی زیبایی قلهک

instagram پیج تخصصی لیزر موهای زائد

instagram نمونه کارهای زیبایی

برای ورود به پیج اینستاگرام روی لینک مربوطه کلیک کنید

صفر تا صد بوتاکس صورت

بوتاکس چیست و چگونه اثر می گذارد؟ 

بوتاکس خام نوعی سم در طبیعت است که از یک نوع باکتری به نام کلستریدیوم بوتولینوم تولید می شود. این سم بیولوژیک به صورت خام کشنده است اما در آزمایشگاه به حدی رقیق سازی و خالص می شود که برای بدن هیچگونه خطری ندارد. 

وظیفه ی اصلی بوتاکس ممانعت از ترشح ماده ی استیل کولین در عضلات می باشد. همین استیل کولین است که به فعالیت ها و تنش های عضلانی کمک می کند. بوتاکس ترشح این ماده رو متوقف می کند تا عضلات نتوانند حالات اخم، چین و چروک و تنش رو در پوست ایجاد کنند. 

آیا بوتاکس صورت ضرر دارد؟

دانشمندان سالهاست که مشغول تحقیق درباره ی درصد ایمنی یا خطرات احتمالی تزریق بوتاکس هستند. به گزارش روزنامه گاردین، دانشگاه ویسکانسین-مدیسون یکی از جدیدترین تحقیقات بوتاکس رو انجام داده. موضوع این تحقیق چگونگی عملکرد بوتاکس در بدن می باشد. طبق یافته های علمی پزشکی، ماده بوتاکس می تواند بین سلول های عصبی حرکت کند و بر انتقالات عصبی (پیام های بین مغز و عصب-عضله) اثر بگذارد. البته سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) در سال 2009 اعلام کرد که بوتاکس در برخی افراد می تواند عوارض موقتی ضعف عضله و تنگی نفس رو ایجاد کند. این عوارض جای نگرانی ندارن و موقتی هستند.
بر اساس نتایج آزمایش اثر سم بوتولینوم روید موش ها و انسان، بوتاکس برای درمان سردرد میگرنی، تعرق بیش از حد (زیر بغل)، تیک چشم یو اسپاسم عضلانی مفید بوده و هست.

 

بوتاکس در بدن قابل جذب است

طبق گفته ی دکتر هیلی گلدباخ از دانشگاه علوم پزشکی کالیفرنیا-لس آنجلس، هزاران تحقیق درباره ی ایمنی و عوارض بوتاکس صورت گرفته که نشان می دهند درصد ایمنی بوتاکس بسیار بالاست. به عبارتی، شواهد ایمنی تزریق بوتاکس آنقدر محکم است که نمی توان ارزش تزریق بوتاکس برای جوانسازی صورت رو زیر سوال برد.
به علاوه، ماندگاری ماده بوتاکس در بدن نهایت 3 الی 4 ماه، حدود 12 هفته یا بیشتر، می باشد. بوتاکس پس از این مدت خود به خود جذب بدن شده و بی تاثیر می شود. برای ادامه ی اثرگذاری، هر سه الی 4 ماه یکبار، تزریق بوتاکس تمدید می شود.   

فیلم بوتاکس صورت

 

کاربردهای بوتاکس صورت

سم بوتولینوم نمونه A اصلی ترین ماده بوتاکس برای فلج کردن عضلات اخم و چین و چروک هاست. به خصوص، بوتاکس برای رفع چین و چروک های ریز پیشانی، خطوط پیری گوشه چشم ها (پنجه کلاغی) و خط اخم بین ابروها کاربرد دارد.
تا وقتی عضلات صورت با چربی پوشانده شوند، پوست صورت جوان می ماند. اما با افزایش سن، این چربی تحلیل رفته و در عوض چین و چروک ها و خطوط اخم از راه می رسند.

انواع بوتاکس صورت عبارتند از:

 • بوتاکس پیشانی
 • خط اخم بین ابروها
 • دور چشم
 • دور دهان
 • بالا و دو طرف بینی
 • و خطوط فک
بهترین برندهای بوتاکس صورت

بهترین مارک بوتاکس صورت و پیشانی

بهترین مارک بوتاکس صورت کدام است؟

بوتاکس نورونوکس کره ای جزو برندهای مرغوب و مورد تایید وزارت بهداشت هست.
شرکت آلرگان سازنده ی بهترین برندهای بوتاکس در جهان هست. البته مسپورت ایرانی در چند سال اخیر جایگاه خوبی کسب کرده.

برندهای معروف بوتاکس در ایران

برندهای معروف بوتاکس در جهان

چهار برند معروف بوتاکس از شرکت آلرگان عبارتند از:

 • بوتاکس اگزومین یا زئومین؛ محصول مشترک آلمان-آمریکا؛ برای رفع خط اخم خطوط پیشانی خیلی عالی جواب میده. نیازی به نگهداری در یخچال ندارد. برای افرادی که آلرژی دارن گزینه مناسبی ست زیرا حساسیت ایجاد نمی کند.
 • دیسپورت: اثرات دیسپورت سریع تر از مارک های دیگر ظاهر می شود.
 • بوتاکس Azzalure آزالور متعلق به شرکت انگلیسی گالدرما: نمونه ای مشتق شده از بوتاکس دیسپورت؛ هر ویال 125 واحد؛ برای رفع خطوط اخم ،پیشانی و پنجه کلاغی دور چشم عالی ست. برای سنین زیر 65 سال قابل تزریق هست.
 • بوتاکس بوکوتور: به صورت 50 یا 100 واحد در هر ویال؛ متعلق به شرکت مِرز فارما در انگلیس؛ برای رفع خطوط اخم ، خطوط پیشانی و پنجه کلاغی (چین و چروک) دور چشم د یک سوم بالای صورت کاربرد خوبی دارد.

 

نکات بوتاکس پیشانی

یکی از بهترین روش های جوانسازی پوست پیشانی، به خصوص رفع خطوط و چین و چروک ها، تزریق بوتاکس می باشد. 
با تزریق بوتاکس به نقاط مشخصی در پیشانی، حداقل برای 3 الی 4 ماه پوست پیشانی شما از شر چین و چروک ها، ناهمواری و تیرگی خلاص خواهد شد. بوتاکس پوست پیشانی رو نرم و براق و شاداب می کند. 

از صفر تا صد بوتاکس پیشانی

نکات بوتاکس دور چشم 

بوتاکس دور چشم برای محو شدن چین و چروک های دور چشم و نرم کردن آن ها کاربرد دارد. به خصوص، موقع خندین، یک سری خطوط دور چشم به نام خطوط پنجه کلاغی ظاهر می شود. بوتاکس به عضلات شقیقه و دور چشم تزریق می شود و در نتیجه تا مدتی مانع از حرکات اضافی در این نواحی می شود.

بعد از بوتاکس دور چشم، رعایت مراقبت هایی مانند خم نکردن سر، نخوابیدن تا شب، فشار نیاوردن و دوری از حرارت مهم می باشد. در غیر این صورت، بوتاکس به پلک ها و نواحی حساس سرایت کرده و عوارضی مانند سردرد، افتادگی پلک و غیرقرینگی چشم و ابرو رو بوجود می آورد. 

برای نکات طلایی بوتاکس دور چشم و درمان افتادگی پلک به مقاله زیر مراجعه کنید:

از صفر تا صد بوتاکس دور چشم 

درمان افتادگی پلک بعد از بوتاکس

بوتاکس خط اخم

بوتاکس خط اخم بین ابروها

بهترین روش از بین بردن خطوط عمودی 11 یا خطوط افقی بین دو ابرو بوتاکس می باشد. 

تزریق بوتاکس خط اخم بایستی مداوم و در فواصل 12 هفته یکبار انجام شود. این مداومت به از بین رفتن خط اخم و تسلیم شدن آن کمک می کند. 

اثر بوتاکس پس از 3 الی 4 ماه از بین می رود و بایستی تمدید کنید. 

از سیر تا پیاز بوتاکس خط اخم

بوتاکس دو طرف بینی و دور لب برای خطوط لبخند

حرکت مداوم عضلات دو طرف بینی و دور لب ها و عضلات مربوط به خط خنده منجر به چین و چروک در این نواحی می شود. با تزریق بوتاکس به این مناطق، اثری از چین و چروک ها و علائم تنش نمی ماند. 

عوارض بوتاکس صورت

عوارض بوتاکس صورت برای همه یکسان رخ نمی دهد. عوارض بستگی به حساسیت ها و شرایط بدن فردی که تزریق می کند بستگی دارد.
برخی عوارض بوتاکس صورت (اغلب موقت) عبارتند از:

 • تورم و التهاب یا کبودی موقت در محل تزریق
 • درد یا سردرد
 • تاری دید موقت
 • افتادگی پلک یا کج شدن ابروها (عدم تقارن ابروها)
 • لبخند کج (برای بوتاکس دور دهان)
 • خشکی یا اشک چشم
  عوارض نادر تزریق بوتاکس (در مرکز نامعتبر یا به علت تداخل شرایط پزشکی با ماده بوتاکس) عبارتند از:
 • ضعف بیش از حد عضله
 • نابینایی
 • اختلالات تکلم یا بلعیدن غذا
 • مشکلات تنفسی
  و غیره.

نکات مراقبت های بعد از بوتاکس صورت

رعایت مراقبت های پس از بوتاکس از این جهت اهمیت دارد که تاثیر مستقیمی بر نتایج بوتاکس و جلوگیری از عوارض بوتاکس دارد. 
بسیاری از عوارض جابجایی و پخش مواد بوتاکس مانند افتادگی پلک به علت عدم رعایت مراقبت ها پیش می آید. 

مراقبت های مهم بعد از بوتاکس صورت

بوتاکس مسپورت خوبه؟

بوتاکس مسپورت یا مصپورت یکی از نمونه بوتاکس های مرغوب ایرانی ست که توسط شرکت مصون دارو تولید شده. یکی از مزایای این بوتاکس اینه که چون در ایران تولید می شود هم ارزان تر است و هم از نظر اصل بودنش می توانید مستقیم از خود شرکت خریداری کنید. هر ویال بوتاکس مسپورت 500 واحد و قابل استفاده برای سه نفر می باشد. اگه سه نفره به مرکز مراجعه کنین، هزینه هاتون پایین میاد.
مسپورت از نظر ماندگاری مثل بوتاکس های دیگه هست (4 تا 6 ماه). نتایجش در هفته اول ظاهر می شود.

قیمت بوتاکس مسپورت در داروخانه-قیمت بوتاکس مسپورت در سال جدید

قیمت بوتاکس مسپورت در داروخانه 650 هزار تومان یا کمی گرانتر هست. در مقایسه با نوع خارجی، با همون کیفیت ارزانتر هست.

 

بوتاکس صورت نی نی سایت

می توانید نظرات و سوالات مردم و کاربران درباره ی بوتاکس و تزریق های زیبایی را مشاهده کنید:

تجربه تزریق ژل و بوتاکس توسط مراجعین

قیمت انواع بوتاکس صورت

قیمت هر مارک بوتاکس متفاوته. اغلب بوتاکس های وارداتی مانند دیسپورت گرانقیمت هستن. بوتاکس های کره ای مانند نورونوکس و ایرانی مانند مسپورت قیمت کمتری دارن و به صرفه ترن. ارزانترین بوتاکس ها اغلب چینی نامرغوب می باشن. وزارت بهداشت بوتاکس های چینی ارزان قیمت رو تایید نکرده.

تخفیف و قیمت انواع بوتاکس و فیلر ژل 

نکته: دیسپورت ارزان قیمت نشانه ی  تقلبی بودن آن می باشد. در دوران تحریم اقتصادی ایران، قیمت دیسپورت به شدت بالا رفته و حتی نایاب شده.

بوتاکس صورت در خانه

اغلب عوارض بوتاکس در نتیجه ی تزریق غیر حرفه ای توسط یک دستیار، یک پرستار، یک پزشک کم تجربه یا فرد غیر پزشک گزارش شده است. 

چرا حرفه ای بودن در تزریق بوتاکس مهم است؟ 

پوست انسان شامل یک ساختار پیچیده متشکل از لایه های زیر پوستی، بافت عضله، بافت چربی، شبکه عصب ها، رگ ها و مویرگ های خونی و غیره می باشد. 
پزشک در زمان تزریق بوتاکس بایستی نهایت دقت رو از نظر انتخاب نقاط تزریق، عمق و دوز تزریق به خرج دهد. به علاوه، اینکه چه مقدار واحد بوتاکس برای چه شخصی تزریق شود اهمیت دارد. 
یادگیری تزریق بوتاکس به کمکچند مقاله ی اینترنتی ظاهرا کار آسانی به نظر می رسد اما تشخیص نقاط دقیق تزریق، عمق تزریق، دوز تزریق و تشخیص شرایط پزشکی و حساست های پوستی فرد مراجعه کننده یک کار بسیارتخصصی و حرفه ای ست. بنابراین، توصیه میکنیم از تزریق بوتاکس توسط افراد غیر متخصص خودداری کنید.


مشاوره رایگان بوتاکس صورت

 

بهترین مرکز مشاوره و تزریق بوتاکس صورت

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
به بالای صفحه بردن