6 تا از اشتباهات رایج تزریق بوتاکس که پول، وقت و سلامت شما رو هدر می دهند

فهرست مطالب

نکات تزریق بوتاکس

نکات تزریق بوتاکس. سلام و شب و روزتان به خیر. به اولین وبسایت تخصصی بوتاکس در ایران خوش آمدید.

این مطلب شامل نکات طلایی موفقیت در تزریق بوتاکس می باشد. برای صرفه جویی در پول و وقت خود و در عین حال زیبایی ماندگارتر با بوتاکس، لحظاتی با ما بمانید.

جشنواره تخفیف زیبایی و لیزر، دستگاه لیزر مدیواستار (اسکلپیون) 2024

مشاوره رایگان با پزشک، کلیه ایام هفته

22612171_021  22612108_021

09027610748

instagram پیج مرکز تخصصی زیبایی قلهک

instagram پیج تخصصی لیزر موهای زائد

instagram نمونه کارهای زیبایی

برای ورود به پیج اینستاگرام روی لینک مربوطه کلیک کنید

نکات تزریق بوتاکس

6 تا از اشتباهات رایج در تزریق بوتاکس

ما در طول زندگیمون بارها با تبلیغات وسوسه برانگیزِ سیستم های جیب بُری مواجه میشیم بدون اینکه حتی متوجه باشیم. یکی از این سیستم های جیب بری سیستم زیبایی پوست هست. گرچه مراکز معتبر و متعهد و سالم با تبلیغات واقعی داریم، باید مراقب خرده شیشه های تبلیغات و تخفیفات از سوی مراکز ناسالم نیز باشیم.

 به 6 تا از اشتباهات رایج تزریق بوتاکس اشاره می کنیم که سبب هدر رفتن پول و سلامتی شما می شوند.

اشتباه اول در تزریق بوتاکس: تخفیف بوتاکس ارزان قیمت

مستقیم میریم سراغ تبلیغات وبسایت های تخفیفات در اینترنت، عبارات فریبنده و نظرات درج شده رو باور می کنیم؛ سریع روی یه مرکز کلیک می کنیم و فکر می کنیم تخفیف یا مارک بوتاکس اعلام شده حتما واقعی ست.

اغلب تبلیغات تخفیف (نه همگی) جزیی از سیاست های سیستم جیب بری در دنیای زیبایی پوست هستند. البته تبلیغات واقعی نیز داریم. مهم اینه که بتونیم بین تبلیغ فیک و واقعی تمایز قایل شیم. برای اینکه تبلیغ درست رو تشخیص بدیم، بایستی به نکته زیر توجه کنیم:

قیمت بوتاکس اصل: ارزان، متوسط یا گران؟

بهتره از خودمون بپرسیم: آیا قیمت اعلام شده ی تخفیف با قیمت اصلی این مارک بوتاکس جور در میاد یا نه؟ برای مثال، وقتی قیمت دیسپورت اصل حدود سه میلیون تومان میشه، با فرض برگ تخفیف گروهی، حداکثر مقدار تخفیف چقدر خواهد بود؟ آیا تخفیف 50 تا 70 درصدی یه مارک گران قیمت اصل با عقل و منطق جور در میاد؟ یا اینکه کاسه ای زیر نیم کاسه هست؛ و احتمالا قراره دیسپورت تقلبی با قیمت ارزانتر از حد منطقی (و صد البته همراه با عوارض ناخوشایند) رو تزریق کنیم؟
فراموش نکنیم هیچ مرکز معتبری منافع مالی خود رو در اولویت دوم قرار نمیده.

نشانه های مارک بوتاکس مرغوب

اشتباه دوم تزریق بوتاکس: عدم شناخت انواع مارک بوتاکس اصل

داشتن اطلاعات عمومی درباره ی انواع برند بوتاکس مرغوب و فیک بهمون کمک میکنه تا تبلیغات واقعی رو از فیک تشخیص بدیم.
نکته دوم اینه که قبل از پرداخت هر گونه وجهی، بهتره مارک بوتاکس رو حضوری ببینیم و اصل بودنش رو بررسی کنیم.

چند ترفند ساده راجع به تشخیص بوتاکس اصل و فیک

 1. هر ویال و کارتن از بوتاکس اصل حتما یه شماره شناسه یا بارکد مخصوص داره. این شماره شناسه رو می تونین با هولوگرام یا تماس با شرکت سازنده اصلی (یا نمایندگی رسمی در ایران) پیگیری کنین. اگه محصول فیک باشه، حتما یه جایی سوتی میده. برای مثال، تفاوت حروف بزرگ و کوچک انگلیسی در ویال با کارتن، تفاوت عنوان فیک با عنوان اصلی، و تفاوت در جزییات دیگر (دو تصویر فوق (real واقعی و false فیک)
 2. روی هر ویال و کارتن از بوتاکس اصل اطلاعات کامل تاریخ تولید و انقضاء، شرکت سازنده یا وارد کننده و شرایط ذخیره و نگهداری بوتاکس درج شده.
 3. درب ویال بوتاکس اصل باید کامل مهر و موم باشه و هیچگونه علایم خراشیدگی و کهنگی نداشته باشه.
 4. شرکت های سازنده، نمایندگی های رسمی یا مراکز بوتاکس معتبر همیشه حاقل یک وبسایت رسمی آنلاین و پاسخگو دارن. به خصوص، مراکز زیبایی معتبر با انواع مارک بوتاکس چینی، آسیایی، کانادایی، اروپایی و آمریکایی آشنایی کافی دارن. کافیه از طریق شبکه های اجتماعی یا وبسایت باهاشون تماس بگیرین.
اطلاعات کامل و عکس دیسپورت اصل اینجاست

اشتباه سوم تزریق بوتاکس: تزریق از ویال غیر پلمپ

نکته سوم اینه که قبل از تزریق بوتاکس مطمئن بشیم که درب ویال بوتاکس پلمپ باشه و از قبل باز و فریز نشده باشه. هر چه قدر از زمان فریز بوتاکسی که از قبل باز و رقیق شده بگذره، اثربخشی اون نیز کمتر خواهد شد.

اشتباه چهارم تزریق بوتاکس: عدم توجه به دوز بوتاکس

به تجربه دوستی،
          “سال ها پیش بوتاکس چینی نامرغوب تزریق کردم و متاسفانه همون دوز اولی بوتاکس رو به فاصله ی کمتر از سه ماه دوباره تزریق کردم. این اشتباه به علت انتخاب یه درمانگاه عمومی تازه تاسیس با کادر ناوارد رخ داد. تکرار دوز به بروز عوارض کهیر، خارش و قرمزی بلند مدت در پوستم منجر شد.” 

خیلی مهمه که دوز بوتاکس یا همون مقدار واحد تزریق بوتاکس در زمان مناسب و به اندازه تزریق بشه.

اگه شما پول زیادی بابت خرید یه بوتاکس مرغوب مانند دیسپورت اصل بپردازین اما دوز تزریق زیاده از حد باشه، انگار پولتون رو دور ریختین.

دوز کمتر از حد لازم از اثر بوتاکس کم می کنه و دوز افراطی عوارض مسمومیت رو ایجاد می کنه.

نکته: دوز تزریق دیسپورت از دو تا حدود سه برابر بوتاکس می باشد.

نقاط تزریق برای هر کدوم از نواحی بین دو ابرو، پیشانی، دور چشم، و غیره بایستی درست انتخاب شه. دوز تزریق بوتاکس برای هر نقطه ممکنه متفاوت باشه. برای مثال، حدود 4 واحد یا کمی بیشتر به هر کدام از 5 نقطه اصلی پیشانی تزریق خواهد شد. در مجموع، در یک جلسه حداکثر دوزی که به صورت شما تزریق میشه نباید از 360 تا 400 واحد فراتر رود. در غیر این صورت، بروز عوارض بلند مدت تر دور از انتظار نخواهد بود.

مقاله جامع دوز بوتاکس برای تک تک نواحی صورت

مشاوره رایگان بهترین دکتر بوتاکس تهران

اشتباه پنجم: عدم انتخاب بهترین دکتر بوتاکس

بعضی ها سلامتی خودشون رو به بازی می گیرن. برای مثال، نزد یک آرایشگر، در یک درمانگاه عمومی، و یا خودسر بوتاکس تزریق می کنن. اینکار خطرات زیادی دارد.

بر خلاف تصور عامه، تزریق بوتاکس یه کار حرفه ای و تخصصی ست. برای بوتاکس خوب و بدون عارضه، باید موارد زیر به دقت لحاظ شوند:

 1. تزریق به نقاط مخصوص و با عمق مناسب
 2. تزریق دوز متناسب با هر نقطه از صورت
 3. در نظر گرفتن مصرف دارو، تداخل عمل های زیبایی دیگر از جمله لیزر، مزوتراپی، تزریق ژل، و غیره. 
 4. در نظر گرفتن موارد ممنوعه بوتاکس
  افراد زیر نباید بوتاکس کنند:
  مبتلا به عفونت فعال در محل تزریق، بیماری های خونی و عضلانی جدی، آلرژی شدید به بوتاکس، در دوران بارداری و شیردهی، جراحی اخیر، مبتلا به سرطان و درمان با شیمی درمانی، در دوران پیش از بلوغ مگر برای اهداف درمانی با نظر پزشک، مصرف کننده روان گردان، مخدرهای خطرناک، مشروبات الکلی و این قبیل.
 5. انتخاب مارک مناسب با شرایط پوست شما؛ بهتره انتخاب مارک رو به دکتر بسپارین. مثالی می زنیم: شما سابقه آلرژی به بوتاکس رو دارین و قصد دارین هر طور شده دوباره بوتاکس بزنین. در اینجا، دکتر مارک بهتری رو جایگزین می کنن. برای مثال، زئومین گزینه خوبی ست. یا اینکه، سابقه افتادگی پلک دارین. قصد دارین دور چشم تون رو بوتاکس کنین. قصد خرید دیسپورت اصل رو دارین. در اینجا، بهتره با پزشک مشورت کنین. دیسپورت می تونه سریع پخش و جابجا بشه و عارضه افتادگی پلک رو شدت بده. در اینجا، به کمک پزشک متوجه میشین که دیسپورت بیشتر برای نواحی بزرگتری مانند پیشانی و خطوط اخم بین ابروها مناسبه تا برای نواحی کوچکتر مانند دور چشم. 
  شید غلو نباشه اگه بگیم: در تزریق بوتاکس خوب، پزشک حرف اول رو میزنه. مهمترین دلیل اینه که یک پزشک متخصص جراح پلاستیک، عمومی یا پوست به تمامی مسائل مربوط به بوتاکس خوب و بد و اثرات آن بر پوست و بدن شما احاطه دارد.

اشتباه ششم: عدم شناخت کاربرد خاص هر مارک بوتاکس

یکی از تصورات اشتباه در تزریق بوتاکس اینه: هر چه مارک بوتاکس گرانتر، کیفیت بالاتر و نتایج نیز بهتر خواهد بود!

این طور نیست. گاهی یک برند ارزانتر برای شرایط پوست و بدن شما بهتر جواب میده. برای مثال، دیسپورت همیشه مناسب همگان نیست. دیسپورت قوی ست اما همین قدرت پخش دیسپورت می تونه همزمان با مزیت یک عیب باشه؛ پخش سریع دیسپورت از پیشانی و بین ابروها به دور پلک ها به عارضه افتادگی پلک منجر میشه. به علاوه، دیسپورت برای دور چشم مناسب نیست بلکه برای نواحی بزرگتر بهتر جواب میده.

گاهی انتخاب یک مارک ارزانتر مانند مسپورت ایرانی عاقلانه تره.

حرف آخر:

تمامی بوتاکس ها یک کار رو انجام میدن: فلج کردن عضلاتی که با فعالیت خود حالات اخم و چین و چروک رو در صورت بوجود میارن. اما هر مارک بوتاکس به لحاظ دوز، ترکیبات خاص، تکنیک تزریق و غیره با مارک های دیگر متفاوته. شناخت کاربردهای خاص هر مارک از بوتاکس به صرفه جویی در پول و زمان شما کمک زیادی می کنه.

خوب بخواب تا به بوتاکس نیاز پیدا نکنی!

اگه نمی تونی خوابتو تنظیم کنی، بهترین دکتر فلوشیپ درمان اختلالات خواب اینجاست:

بهترین کلینیک تخصصی درمان اختلالات خواب در تهران

آیا مصرف کلونازپام و بوتاکس تداخل دارن؟

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
به بالای صفحه بردن